AVX Corporation SA301A332JAC
SA301A332JAC picture photo
Mfg. Part Number
SA301A332JAC
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA301A332JAC.pdf
Availability of SA301A332JAC
QUANTITY
SA301A332JAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301A332JAC
Internal Part NumberEIS-SA301A332JAC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301A332JAC
Related LinksSA301A, SA301A332JAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301A332JAC Details Description
Related parts for SA301A332JAC
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
KIT 13MM 10 TESTCLIP&FLYING LEAD datasheet.pdf
IC POT W/EEPROM DUAL 50K 16-SOIC datasheet.pdf
CONN MEMORY SOCKET 124POS .80MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8UTDFN datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAN U PROTECT COVER DIE CAPC FOR datasheet.pdf
IR CON 16S SKT CRIMP GLD 18-20 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf