AVX Corporation SA301E224MAR
SA301E224MAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301E224MAR
Brief Description
CAP CER 0.22UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E224MAR.pdf
Availability of SA301E224MAR
QUANTITY
SA301E224MAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E224MAR
Internal Part NumberEIS-SA301E224MAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E224MAR
Related LinksSA301E, SA301E224MAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E224MAR Details Description
Related parts for SA301E224MAR
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 33NS 69FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 34POS .152M datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 66POS datasheet.pdf