AVX Corporation SA301E224ZAR
SA301E224ZAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301E224ZAR
Brief Description
CAP CER 0.22UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E224ZAR.pdf
Availability of SA301E224ZAR
QUANTITY
SA301E224ZAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E224ZAR
Internal Part NumberEIS-SA301E224ZAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E224ZAR
Related LinksSA301E, SA301E224ZAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E224ZAR Details Description
Related parts for SA301E224ZAR
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
3M CABLE W/2 CONN (CONN) datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 36 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACS ATO MIN MAX GLASS MRS RACK datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
IC AMP TIA 3.3V AGC 10/11.3GBPS datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf