AVX Corporation SA301E334MAR
SA301E334MAR picture photo
Mfg. Part Number
SA301E334MAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E334MAR.pdf
Availability of SA301E334MAR
QUANTITY
SA301E334MAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E334MAR
Internal Part NumberEIS-SA301E334MAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E334MAR
Related LinksSA301E, SA301E334MAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E334MAR Details Description
Related parts for SA301E334MAR
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
IC MMIC LNA/IRM RX 20-33GHZ 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT323 datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 6.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf