AVX Corporation SA301E334ZAA
SA301E334ZAA picture photo
Mfg. Part Number
SA301E334ZAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E334ZAA.pdf
Availability of SA301E334ZAA
QUANTITY
SA301E334ZAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E334ZAA
Internal Part NumberEIS-SA301E334ZAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E334ZAA
Related LinksSA301E, SA301E334ZAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E334ZAA Details Description
Related parts for SA301E334ZAA
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED PNL IND 8MM YLW 12V SNAP-FIT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO263-3L datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
IC PROM SER C-TEMP 3.3V 44-PLCC datasheet.pdf