AVX Corporation SA301E334ZAC
SA301E334ZAC picture photo
Mfg. Part Number
SA301E334ZAC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E334ZAC.pdf
Availability of SA301E334ZAC
QUANTITY
SA301E334ZAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E334ZAC
Internal Part NumberEIS-SA301E334ZAC
Standard Package2,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E334ZAC
Related LinksSA301E, SA301E334ZAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E334ZAC Details Description
Related parts for SA301E334ZAC
IC OPAMP GP 10MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DL TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE A 39POS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 36W SPOTLIGHT CONFIG datasheet.pdf