AVX Corporation SA301E683MAM
SA301E683MAM picture photo
Mfg. Part Number
SA301E683MAM
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA301E683MAM.pdf
Availability of SA301E683MAM
QUANTITY
SA301E683MAM Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301E683MAM
Internal Part NumberEIS-SA301E683MAM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301E683MAM
Related LinksSA301E, SA301E683MAM Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301E683MAM Details Description
Related parts for SA301E683MAM
RES SMD 30 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC HEADPHONE AMP LOW-VOLT 10-VSP datasheet.pdf
GDT 420V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.1A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf