Micro Commercial Components (MCC) SA30CA-TP
SA30CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
SA30CA-TP
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO15
Datasheet Download
SA30CA-TP.pdf
Availability of SA30CA-TP
QUANTITY
SA30CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SA30CA-TP
Internal Part NumberEIS-SA30CA-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppressors
Diode Handling and Mounting
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.5A
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AC, DO-15, Axial
Supplier Device PackageDO-15
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA30CA-TP
Related LinksSA30, SA30CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SA30CA-TP Details Description
Related parts for SA30CA-TP
CAP FILM 6800PF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 4.8A DPAK datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 8 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf