Vishay Semiconductor/Diodes Division SA78CAHE3/73
SA78CAHE3/73 picture photo
Mfg. Part Number
SA78CAHE3/73
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AC
Datasheet Download
SA78CAHE3/73.pdf
Availability of SA78CAHE3/73
QUANTITY
SA78CAHE3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of SA78CAHE3/73
Internal Part NumberEIS-SA78CAHE3/73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Box (TB)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4A
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA78CAHE3/73
Related LinksSA78CA, SA78CAHE3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SA78CAHE3/73 Details Description
Related parts for SA78CAHE3/73
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 44POS CRIMP datasheet.pdf
IC DRVR HIGHSIDE AUTO PWRSSO-24 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CANMDM-9P020K datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 6C BRAID 300V datasheet.pdf