Murata Electronics North America SAFC130.050ME1G0X-TC11
SAFC130.050ME1G0X-TC11 picture photo
Mfg. Part Number
SAFC130.050ME1G0X-TC11
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SAFC130.050ME1G0X-TC11.pdf
Availability of SAFC130.050ME1G0X-TC11
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SAFC130.050ME1G0X-TC11 Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFC130.050ME1G0X-TC11
Internal Part NumberEIS-SAFC130.050ME1G0X-TC11
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SAFC130.050ME1G0X-TC11 today.
SeriesSAFC130.050ME
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3.5X6
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFC130.050ME1G0X-TC11
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
SAFC130.050ME1G0X-TC11 Details Description
Related parts for SAFC130.050ME1G0X-TC11
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 60POS AU datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMB 50 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.95A 190 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL HOLD-DOWN datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CGRID R/A BKWY HPRO HDR 30 SAU 3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf