Murata Electronics North America SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
Datasheet Download
SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ).pdf
Availability of SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
Internal Part NumberEIS-SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
Delivery TimeIn stock, ship SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ) today.
SeriesSAFC1960MM1C1T-T
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3X3-6P
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAFC1960MM1C1T, SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ) Details Description
Related parts for SAFC1960MM1C1T-TC05(1960MHZ)
CONN HEADER VERT 20POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM60H/MC60G/MDM60H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOD VINCo PIGGYBACK BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf