Murata Electronics North America SAFEA2G13AA0F00R1S
SAFEA2G13AA0F00R1S picture photo
Mfg. Part Number
SAFEA2G13AA0F00R1S
Datasheet Download
SAFEA2G13AA0F00R1S.pdf
Availability of SAFEA2G13AA0F00R1S
QUANTITY
SAFEA2G13AA0F00R1S Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFEA2G13AA0F00R1S
Internal Part NumberEIS-SAFEA2G13AA0F00R1S
Delivery TimeIn stock, ship SAFEA2G13AA0F00R1S today.
SeriesSAFEA2G13A
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFEA2G13AA0F00R1S
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAFEA2G13, SAFEA2G13AA0F00R1S Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAFEA2G13AA0F00R1S Details Description
Related parts for SAFEA2G13AA0F00R1S
RES 9.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf