Murata Electronics North America SAFEB1G96FL0F00R12
SAFEB1G96FL0F00R12 picture photo
Mfg. Part Number
SAFEB1G96FL0F00R12
Datasheet Download
SAFEB1G96FL0F00R12.pdf
Availability of SAFEB1G96FL0F00R12
QUANTITY
SAFEB1G96FL0F00R12 Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFEB1G96FL0F00R12
Internal Part NumberEIS-SAFEB1G96FL0F00R12
Delivery TimeIn stock, ship SAFEB1G96FL0F00R12 today.
SeriesSAFEB1G96F
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeLCC
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFEB1G96FL0F00R12
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAFEB1G96, SAFEB1G96FL0F00R12 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAFEB1G96FL0F00R12 Details Description
Related parts for SAFEB1G96FL0F00R12
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43.5VC DO215AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
DIODE GEN PURPOSE 80V 8A D2PAK datasheet.pdf