Crouzet USA SASP100M110AD
SASP100M110AD picture photo
Mfg. Part Number
SASP100M110AD
Brief Description
TIMER 100M 110VAC/DC DIN MOUNT
Datasheet Download
SASP100M110AD.pdf
Availability of SASP100M110AD
QUANTITY
SASP100M110AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SASP100M110AD
Internal Part NumberEIS-SASP100M110AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesSAS
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
Circuit-
Delay Time0.1 Sec ~ 100 Min
Output TypeSolid State Relay
Contact Rating @ Voltage-
Voltage - Supply110VAC/DC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Timing Adjustment MethodPotentiometer
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SASP100M110AD
Related LinksSASP10, SASP100M110AD Datasheet, Crouzet USA Distributor
SASP100M110AD Details Description
Related parts for SASP100M110AD
IC AMP AUDIO .04W AB 12FLIPCHIP datasheet.pdf
GDT 420V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 14' REVERSED datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 2CH PWRSSO24 datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG113 U.FL datasheet.pdf
RES 1.858K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/24/90 1.5SN BK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE PINS datasheet.pdf