Crouzet SASP100S24AD
SASP100S24AD picture photo
Mfg. Part Number
SASP100S24AD
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR ON DLY, 100S ADJ, 24VAC/
Datasheet Download
SASP100S24AD.pdf
Availability of SASP100S24AD
QUANTITY
SASP100S24AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SASP100S24AD
Internal Part NumberEIS-SASP100S24AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SASP100S24AD
Related LinksSASP10, SASP100S24AD Datasheet, Crouzet Distributor
SASP100S24AD Details Description
Related parts for SASP100S24AD
RES SMD 23.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRL CIRCUIT MCU APPL 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AA datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 15NS 64-TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 180 OHM 4SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
2200UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf