Crouzet SASP15M220AD
SASP15M220AD picture photo
Mfg. Part Number
SASP15M220AD
Brief Description
SS TIMR ON DLY, 15M ADJ, 220VAC/
Datasheet Download
SASP15M220AD.pdf
Availability of SASP15M220AD
QUANTITY
SASP15M220AD Order Process
Ship out your order
Specifications of SASP15M220AD
Internal Part NumberEIS-SASP15M220AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SASP15M220AD
Related LinksSASP15, SASP15M220AD Datasheet, Crouzet Distributor
SASP15M220AD Details Description
Related parts for SASP15M220AD
RES 2.2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 4KV 250MA DO204 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1% 0.4W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 70POS .35M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf