ON Semiconductor SBAV70LT3G
SBAV70LT3G picture photo
Mfg. Part Number
SBAV70LT3G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
Datasheet Download
SBAV70LT3G.pdf
Availability of SBAV70LT3G
QUANTITY
SBAV70LT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SBAV70LT3G
Internal Part NumberEIS-SBAV70LT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)70V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.25V @ 150mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)6ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 70V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBAV70LT3G
Related LinksSBAV7, SBAV70LT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SBAV70LT3G Details Description
Related parts for SBAV70LT3G
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT DIMM 184POS G/F datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ5 datasheet.pdf
CORDSET FEMALE 12' R/A 16/3 PVC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS BOX MNT PINS datasheet.pdf