Sullins Connector Solutions SBH21-NBPN-D22-ST-BK
SBH21-NBPN-D22-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH21-NBPN-D22-ST-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEAD 2MM 44POS GOLD
Datasheet Download
SBH21-NBPN-D22-ST-BK.pdf
Availability of SBH21-NBPN-D22-ST-BK
QUANTITY
SBH21-NBPN-D22-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH21-NBPN-D22-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SBH21-NBPN-D22-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBox Header Line
IDC Header Line
Featured ProductFully Shrouded Box Headers
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSBH21
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH21-NBPN-D22-ST-BK
Related LinksSBH21-NBPN, SBH21-NBPN-D22-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH21-NBPN-D22-ST-BK Details Description
Related parts for SBH21-NBPN-D22-ST-BK
IC SYNC FIFO MEM 512X18X2 80-QFP datasheet.pdf
ADM60S/AE60M/X datasheet.pdf
VARISTOR 76V 180A 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CONN HDR VERT 14POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN F JACK R/A PCB datasheet.pdf
BOX PLSTC GRY/CLR 16.5"LX14.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf