Sullins Connector Solutions SBH31-NBPB-D17-SP-BK
SBH31-NBPB-D17-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH31-NBPB-D17-SP-BK
Brief Description
CONN HDR 1.27MM 34POS GOLD SMD
Datasheet Download
SBH31-NBPB-D17-SP-BK.pdf
Availability of SBH31-NBPB-D17-SP-BK
QUANTITY
SBH31-NBPB-D17-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH31-NBPB-D17-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SBH31-NBPB-D17-SP-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBox Header Line
IDC Header Line
Featured ProductFully Shrouded Box Headers
SeriesSBH31
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH31-NBPB-D17-SP-BK
Related LinksSBH31-NBPB, SBH31-NBPB-D17-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH31-NBPB-D17-SP-BK Details Description
Related parts for SBH31-NBPB-D17-SP-BK
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES MO 3W 1.8K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SCKT 6POS(2X3) 22-20AWG GRY datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 130W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 1.7MM 7POS datasheet.pdf