Sullins Connector Solutions SBH31-NBPB-D20-ST-BK
SBH31-NBPB-D20-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH31-NBPB-D20-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1.27MM 40POS GOLD
Datasheet Download
SBH31-NBPB-D20-ST-BK.pdf
Availability of SBH31-NBPB-D20-ST-BK
QUANTITY
SBH31-NBPB-D20-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH31-NBPB-D20-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SBH31-NBPB-D20-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBox Header Line
IDC Header Line
Featured ProductFully Shrouded Box Headers
Standard Package1
SeriesSBH31
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH31-NBPB-D20-ST-BK
Related LinksSBH31-NBPB, SBH31-NBPB-D20-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH31-NBPB-D20-ST-BK Details Description
Related parts for SBH31-NBPB-D20-ST-BK
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% 2924 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 670V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf