Sullins Connector Solutions SBH31-NBPB-D30-RA-BK
SBH31-NBPB-D30-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH31-NBPB-D30-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER .050" 60POS
Datasheet Download
SBH31-NBPB-D30-RA-BK.pdf
Availability of SBH31-NBPB-D30-RA-BK
QUANTITY
SBH31-NBPB-D30-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH31-NBPB-D30-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SBH31-NBPB-D30-RA-BK
SeriesSBH31
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH31-NBPB-D30-RA-BK
Related LinksSBH31-NBPB, SBH31-NBPB-D30-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH31-NBPB-D30-RA-BK Details Description
Related parts for SBH31-NBPB-D30-RA-BK
FIXED IND 5.6MH 30MA 52 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 257-BGA datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CUST UMQ SAFETY MAT 39.5X59.5 IN datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf