Sullins Connector Solutions SBH31-NBPB-D48-RA-BK
SBH31-NBPB-D48-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH31-NBPB-D48-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER .050" 96POS
Datasheet Download
SBH31-NBPB-D48-RA-BK.pdf
Availability of SBH31-NBPB-D48-RA-BK
QUANTITY
SBH31-NBPB-D48-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH31-NBPB-D48-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SBH31-NBPB-D48-RA-BK
SeriesSBH31
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions96
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH31-NBPB-D48-RA-BK
Related LinksSBH31-NBPB, SBH31-NBPB-D48-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH31-NBPB-D48-RA-BK Details Description
Related parts for SBH31-NBPB-D48-RA-BK
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.75A 80 MOHM datasheet.pdf
FLOOR MAT ANTI FATIGUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE 10VFCR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf