Sullins Connector Solutions SBH41-NBPB-D34-SM-BK
SBH41-NBPB-D34-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH41-NBPB-D34-SM-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADR 1.27MM 68POS GOLD SMD
Datasheet Download
SBH41-NBPB-D34-SM-BK.pdf
Availability of SBH41-NBPB-D34-SM-BK
QUANTITY
SBH41-NBPB-D34-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH41-NBPB-D34-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SBH41-NBPB-D34-SM-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBox Header Line
IDC Header Line
Featured ProductFully Shrouded Box Headers
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSBH41
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH41-NBPB-D34-SM-BK
Related LinksSBH41-NBPB, SBH41-NBPB-D34-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH41-NBPB-D34-SM-BK Details Description
Related parts for SBH41-NBPB-D34-SM-BK
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
GDT 230V 1KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 19A D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.3 OHM 10% 300W datasheet.pdf