Sullins Connector Solutions SBH51-LPSE-D15-ST-BK
SBH51-LPSE-D15-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH51-LPSE-D15-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 30POS 1MM GOLD VERT
Datasheet Download
SBH51-LPSE-D15-ST-BK.pdf
Availability of SBH51-LPSE-D15-ST-BK
QUANTITY
SBH51-LPSE-D15-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH51-LPSE-D15-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SBH51-LPSE-D15-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1.0 mm Headers
SBH51 Series Fully Shrouded Box Headers
Standard Package37
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH51-LPSE-D15-ST-BK
Related LinksSBH51-LPSE, SBH51-LPSE-D15-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH51-LPSE-D15-ST-BK Details Description
Related parts for SBH51-LPSE-D15-ST-BK
LABEL TT POLY SILV 2.00 X 1.00" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 7.5A 1212-8 datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206 datasheet.pdf
1061 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf