Sullins Connector Solutions SBH51-LPSE-D50-SM-BK
SBH51-LPSE-D50-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH51-LPSE-D50-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 100POS 1MM GOLD SMD
Datasheet Download
SBH51-LPSE-D50-SM-BK.pdf
Availability of SBH51-LPSE-D50-SM-BK
QUANTITY
SBH51-LPSE-D50-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH51-LPSE-D50-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SBH51-LPSE-D50-SM-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package11
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH51-LPSE-D50-SM-BK
Related LinksSBH51-LPSE, SBH51-LPSE-D50-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH51-LPSE-D50-SM-BK Details Description
Related parts for SBH51-LPSE-D50-SM-BK
IC PWR AMP DUAL LOW-VOLT 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 20mA SC-70-5 datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 2 ROW 80 POS datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf