Luminus Devices Inc. SBR-90-W65S-R71-MA100
SBR-90-W65S-R71-MA100 picture photo
Mfg. Part Number
SBR-90-W65S-R71-MA100
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SBR-90-W65S-R71-MA100.pdf
Availability of SBR-90-W65S-R71-MA100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SBR-90-W65S-R71-MA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SBR-90-W65S-R71-MA100
Internal Part NumberEIS-SBR-90-W65S-R71-MA100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSBR-90
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test-
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.5V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max9A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension19.90mm Diameter
Height3.50mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBR-90-W65S-R71-MA100
Related LinksSBR-90-W65, SBR-90-W65S-R71-MA100 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SBR-90-W65S-R71-MA100 Details Description
Related parts for SBR-90-W65S-R71-MA100
CAP ALUM 4700UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A2015Y/X 10" datasheet.pdf
SENSOR ACCEL XY-AX +/-1.5G 16QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
JFET P-CH 30V TO-206AA datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf