Luminus Devices Inc. SBT-70-WTH-F75-JA723
SBT-70-WTH-F75-JA723 picture photo
Mfg. Part Number
SBT-70-WTH-F75-JA723
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED SBT-70 92CRI 2SMD
Datasheet Download
SBT-70-WTH-F75-JA723.pdf
Availability of SBT-70-WTH-F75-JA723
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SBT-70-WTH-F75-JA723 Order Process
Ship out your order
Specifications of SBT-70-WTH-F75-JA723
Internal Part NumberEIS-SBT-70-WTH-F75-JA723
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesSBT-70
PackagingTray
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test935 lm (900 lm ~ 970 lm)
Current - Test10.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.7V
Lumens/Watt @ Current - Test24 lm/W
CRI (Color Rendering Index)92 (Typ)
Current - Max10.5A
Viewing Angle-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package0.7°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBT-70-WTH-F75-JA723
Related LinksSBT-70-WTH, SBT-70-WTH-F75-JA723 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SBT-70-WTH-F75-JA723 Details Description
Related parts for SBT-70-WTH-F75-JA723
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN SPLICE 3WIRE 12-14AWG WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 128 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 32MM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 3W 4026 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf