Vishay Semiconductor/Diodes Division SBYV28-200-E3/54
SBYV28-200-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
SBYV28-200-E3/54
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 3.5A DO201AD
Datasheet Download
SBYV28-200-E3/54.pdf
Availability of SBYV28-200-E3/54
QUANTITY
SBYV28-200-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of SBYV28-200-E3/54
Internal Part NumberEIS-SBYV28-200-E3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)3.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 3.5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)20ns
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F20pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-201AD, Axial
Supplier Device PackageDO-201AD
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBYV28-200-E3/54
Related LinksSBYV28-2, SBYV28-200-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SBYV28-200-E3/54 Details Description
Related parts for SBYV28-200-E3/54
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 250NS 32SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.0V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC IF-PLL I2C-BUS DEMOD 24-SOIC datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 6A SCREW TERM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 15C S 24" RBW JACKP NI datasheet.pdf