NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SC18IS602BIPW,112
SC18IS602BIPW,112 picture photo
Mfg. Part Number
SC18IS602BIPW,112
Manufacturer
Product Category
Interface - Controllers
Brief Description
IC BRIDGE SPI/I2C 16-TSSOP
Datasheet Download
SC18IS602BIPW,112.pdf
Availability of SC18IS602BIPW,112
QUANTITY
SC18IS602BIPW,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC18IS602BIPW,112
Internal Part NumberEIS-SC18IS602BIPW,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI²C Bus Fundamentals
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Controllers
Series-
PackagingTube
ProtocolI²C
FunctionController
InterfaceSPI
Standards-
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Current - Supply11mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC18IS602BIPW,112
SC18IS602BIPW,112 Details Description
Related parts for SC18IS602BIPW,112
RES SMD 1.8K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 28POS GOLD SMD datasheet.pdf
RECT TWO PIECE COVER W/ ONE LED datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf