Bel Fuse Inc. SC3326F-150
SC3326F-150 picture photo
Mfg. Part Number
SC3326F-150
Brief Description
FIXED IND 15UH 4A 47 MOHM SMD
Datasheet Download
SC3326F-150.pdf
Availability of SC3326F-150
QUANTITY
SC3326F-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC3326F-150
Internal Part NumberEIS-SC3326F-150
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC3326F
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating4A
Current - Saturation6.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)47 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC3326F-150
Related LinksSC332, SC3326F-150 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC3326F-150 Details Description
Related parts for SC3326F-150
CONN FAKRA PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SMD 20POS ZPD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf