Bel Fuse Inc. SC414MF-100
SC414MF-100 picture photo
Mfg. Part Number
SC414MF-100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 900MA 307 MOHM
Datasheet Download
SC414MF-100.pdf
Availability of SC414MF-100
QUANTITY
SC414MF-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC414MF-100
Internal Part NumberEIS-SC414MF-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC414MF
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)307 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC414MF-100
Related LinksSC414, SC414MF-100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC414MF-100 Details Description
Related parts for SC414MF-100
IC CONVERTER FREQ-VOLTAGE 14SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX 8 BLANK ORG 50/CD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
2.5 S.DBL L. PLUG HSG 2P RED datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf