Bel Fuse Inc. SC63LCB-220
SC63LCB-220 picture photo
Mfg. Part Number
SC63LCB-220
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.5A 119 MOHM SMD
Datasheet Download
SC63LCB-220.pdf
Availability of SC63LCB-220
QUANTITY
SC63LCB-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC63LCB-220
Internal Part NumberEIS-SC63LCB-220
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC63LCB
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation770mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)119 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC63LCB-220
Related LinksSC63L, SC63LCB-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC63LCB-220 Details Description
Related parts for SC63LCB-220
IDC CABLE - CSR20G/AE20M/CSR20G datasheet.pdf
Crystal 4.433618MHz 30ppm 20pF 70 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FINE-PARTICUL. FILTER F7 WFE 2S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf