Mallory Sonalert Products SCE016MD3CK1B
SCE016MD3CK1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016MD3CK1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ CLICK
Datasheet Download
SCE016MD3CK1B.pdf
Availability of SCE016MD3CK1B
QUANTITY
SCE016MD3CK1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016MD3CK1B
Internal Part NumberEIS-SCE016MD3CK1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Click Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModeClick, Pulse
Sound Pressure Level75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016MD3CK1B
Related LinksSCE016, SCE016MD3CK1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016MD3CK1B Details Description
Related parts for SCE016MD3CK1B
FUSE REDUCER CLASS H 100 TO 60A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeB 3.0, Super Speed 9 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M SIG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A TO220F datasheet.pdf
CCII SAHT W/FLIP LOCATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf