Mallory Sonalert Products SCE016MD3MP1B
SCE016MD3MP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016MD3MP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ MED PULSE
Datasheet Download
SCE016MD3MP1B.pdf
Availability of SCE016MD3MP1B
QUANTITY
SCE016MD3MP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016MD3MP1B
Internal Part NumberEIS-SCE016MD3MP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Medium Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Medium
Sound Pressure Level75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016MD3MP1B
Related LinksSCE016, SCE016MD3MP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016MD3MP1B Details Description
Related parts for SCE016MD3MP1B
IC DAC 16BIT STEREO W/USB 28SSOP datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 34MM 1.69" datasheet.pdf
MICRO TIM BU-CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 WHT 500' datasheet.pdf
ROUND SPACER 6BA BRASS 1/4" datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 500PF datasheet.pdf
26500 16C 16#16 S RECP AN LC datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf