Mallory Sonalert Products SCE016SD3DP3B
SCE016SD3DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016SD3DP3B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE016SD3DP3B.pdf
Availability of SCE016SD3DP3B
QUANTITY
SCE016SD3DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016SD3DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE016SD3DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Double Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016SD3DP3B
Related LinksSCE016, SCE016SD3DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016SD3DP3B Details Description
Related parts for SCE016SD3DP3B
Connector Header 9 Position 0.197" (5.00mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf