Mallory Sonalert Products SCE016XD3DP3B
SCE016XD3DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016XD3DP3B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE016XD3DP3B.pdf
Availability of SCE016XD3DP3B
QUANTITY
SCE016XD3DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016XD3DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE016XD3DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Double Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level95dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016XD3DP3B
Related LinksSCE016, SCE016XD3DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016XD3DP3B Details Description
Related parts for SCE016XD3DP3B
IC FLASH 32MBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .040DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-11.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 32.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT5.00/21/180 3.2SN BK datasheet.pdf
RES SMD 1.5764K OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO213AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf