Mallory Sonalert Products SCE016XD3MG3B
SCE016XD3MG3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016XD3MG3B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ MULTI-TONE
Datasheet Download
SCE016XD3MG3B.pdf
Availability of SCE016XD3MG3B
QUANTITY
SCE016XD3MG3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016XD3MG3B
Internal Part NumberEIS-SCE016XD3MG3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900-3000 Hz Multi-Tone MG3
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz ~ 3kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level95dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block, Wire Leads
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016XD3MG3B
Related LinksSCE016, SCE016XD3MG3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016XD3MG3B Details Description
Related parts for SCE016XD3MG3B
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 600V 16A TERM BLK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 35MA 3MCP datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 20" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC USB PROTECTOR AUTO HS UMAX datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE CAT5 4COND 22AWG 1640.42' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 220W datasheet.pdf