Mallory Sonalert Products SCE028LA2FP1B
SCE028LA2FP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA2FP1B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ FAST PULSE
Datasheet Download
SCE028LA2FP1B.pdf
Availability of SCE028LA2FP1B
QUANTITY
SCE028LA2FP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA2FP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028LA2FP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Fast Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA2FP1B
Related LinksSCE028, SCE028LA2FP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA2FP1B Details Description
Related parts for SCE028LA2FP1B
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 28.0K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf