Mallory Sonalert Products SCE028LA3DL1B
SCE028LA3DL1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA3DL1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON
Datasheet Download
SCE028LA3DL1B.pdf
Availability of SCE028LA3DL1B
QUANTITY
SCE028LA3DL1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA3DL1B
Internal Part NumberEIS-SCE028LA3DL1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous, 10 Sec On Delay
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA3DL1B
Related LinksSCE028, SCE028LA3DL1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA3DL1B Details Description
Related parts for SCE028LA3DL1B
IC FLASH 2MBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP5T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 350A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3POS 5.08MM SIDE datasheet.pdf
IC CHARGER USB COMP 20-UTQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf