Mallory Sonalert Products SCE028LA3DP3B
SCE028LA3DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA3DP3B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW DBL PULS
Datasheet Download
SCE028LA3DP3B.pdf
Availability of SCE028LA3DP3B
QUANTITY
SCE028LA3DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA3DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028LA3DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Double Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA3DP3B
Related LinksSCE028, SCE028LA3DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA3DP3B Details Description
Related parts for SCE028LA3DP3B
RES SMD 0.02 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1.3MSPS SAR 10MSOP datasheet.pdf
CONN FMALE M8 4POS R/A 5M CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 517 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf