Mallory Sonalert Products SCE028LA3MP1B
SCE028LA3MP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA3MP1B
Brief Description
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ MED PULSE
Datasheet Download
SCE028LA3MP1B.pdf
Availability of SCE028LA3MP1B
QUANTITY
SCE028LA3MP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA3MP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028LA3MP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Medium Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Medium
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA3MP1B
Related LinksSCE028, SCE028LA3MP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA3MP1B Details Description
Related parts for SCE028LA3MP1B
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 31.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 50 CONTA datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf