Mallory Sonalert Products SCE028LA3QP1B
SCE028LA3QP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA3QP1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ CHIRP
Datasheet Download
SCE028LA3QP1B.pdf
Availability of SCE028LA3QP1B
QUANTITY
SCE028LA3QP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA3QP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028LA3QP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Chirp
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeQuick Beep
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA3QP1B
Related LinksSCE028, SCE028LA3QP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA3QP1B Details Description
Related parts for SCE028LA3QP1B
IDC CABLE - MCF16K/MC16M/X datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 250MW SOD882 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWABS FIBER 1.4MM 50PC/PK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 108V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
DISPLAY 14-SEG GRN 2DIGIT CC datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf