Mallory Sonalert Products SCE028LD3SU2S
SCE028LD3SU2S picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LD3SU2S
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE028LD3SU2S.pdf
Availability of SCE028LD3SU2S
QUANTITY
SCE028LD3SU2S Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LD3SU2S
Internal Part NumberEIS-SCE028LD3SU2S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Fast Speed Up
3D ModelSOL1.igsSOL1.satSOL1.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension42.9mm Dia x 32.9mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LD3SU2S
Related LinksSCE028, SCE028LD3SU2S Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LD3SU2S Details Description
Related parts for SCE028LD3SU2S
OSC XO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 5KW 400V datasheet.pdf
HI STRNGTH ROLL 1X30' A VFN datasheet.pdf
TUBE FEEDER datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf