Mallory Sonalert Products SCE028MA2DP3B
SCE028MA2DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MA2DP3B
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE028MA2DP3B.pdf
Availability of SCE028MA2DP3B
QUANTITY
SCE028MA2DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MA2DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028MA2DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MA2DP3B
Related LinksSCE028, SCE028MA2DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MA2DP3B Details Description
Related parts for SCE028MA2DP3B
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERM PTC 100 OHM 150DEG PROBE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC LEVEL TRANS 6CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 8-SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf