Mallory Sonalert Products SCE028MD3DL1B
SCE028MD3DL1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MD3DL1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ 10S DELAY ON
Datasheet Download
SCE028MD3DL1B.pdf
Availability of SCE028MD3DL1B
QUANTITY
SCE028MD3DL1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MD3DL1B
Internal Part NumberEIS-SCE028MD3DL1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Continuous, 10 Sec On Delay
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MD3DL1B
Related LinksSCE028, SCE028MD3DL1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MD3DL1B Details Description
Related parts for SCE028MD3DL1B
IC MOD/DEMOD DOUBLE-BAL 14-DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR FX15 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V .04A CPH3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 5.3A 20 MOHM SMD datasheet.pdf