Mallory Sonalert Products SCE028MD3DT8B
SCE028MD3DT8B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MD3DT8B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW WARBLE
Datasheet Download
SCE028MD3DT8B.pdf
Availability of SCE028MD3DT8B
QUANTITY
SCE028MD3DT8B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MD3DT8B
Internal Part NumberEIS-SCE028MD3DT8B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900-3000 Hz Dual Tone, Slow Warble
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz ~ 3kHz
Operating ModeDual Tone
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MD3DT8B
Related LinksSCE028, SCE028MD3DT8B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MD3DT8B Details Description
Related parts for SCE028MD3DT8B
VARISTOR 880V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 460KBPS 16-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 5"L X 9.5"W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 120VAC datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf