Mallory Sonalert Products SCE028MD3MP1B
SCE028MD3MP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MD3MP1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ MED PULSE
Datasheet Download
SCE028MD3MP1B.pdf
Availability of SCE028MD3MP1B
QUANTITY
SCE028MD3MP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MD3MP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028MD3MP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Medium Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Medium
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MD3MP1B
Related LinksSCE028, SCE028MD3MP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MD3MP1B Details Description
Related parts for SCE028MD3MP1B
D-SUB ADAPTER DB9M TO DB25F datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET MINIPACK-2 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 564MA 220 MOHM datasheet.pdf
SENSOR PROX 2.1MM NPN 12-24VDC datasheet.pdf
DIP CABLE 22POS datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13GM ACCESSORY datasheet.pdf
NSCC RCPT CONN 1.5 GRY 10CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
4700UF 35V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf