Mallory Sonalert Products SCE028SA3CK1B
SCE028SA3CK1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028SA3CK1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ CLICK
Datasheet Download
SCE028SA3CK1B.pdf
Availability of SCE028SA3CK1B
QUANTITY
SCE028SA3CK1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028SA3CK1B
Internal Part NumberEIS-SCE028SA3CK1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Click Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeClick, Pulse
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028SA3CK1B
Related LinksSCE028, SCE028SA3CK1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028SA3CK1B Details Description
Related parts for SCE028SA3CK1B
CAP CER 47PF 250VAC Y5P SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf