Mallory Sonalert Products SCE028SA3FP1B
SCE028SA3FP1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028SA3FP1B
Brief Description
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ FAST PULSE
Datasheet Download
SCE028SA3FP1B.pdf
Availability of SCE028SA3FP1B
QUANTITY
SCE028SA3FP1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028SA3FP1B
Internal Part NumberEIS-SCE028SA3FP1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Fast Pulse
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028SA3FP1B
Related LinksSCE028, SCE028SA3FP1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028SA3FP1B Details Description
Related parts for SCE028SA3FP1B
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
8301-4 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 111 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf