Mallory Sonalert Products SCE028SD3DP3B
SCE028SD3DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028SD3DP3B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE028SD3DP3B.pdf
Availability of SCE028SD3DP3B
QUANTITY
SCE028SD3DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028SD3DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE028SD3DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028SD3DP3B
Related LinksSCE028, SCE028SD3DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028SD3DP3B Details Description
Related parts for SCE028SD3DP3B
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2X10MH 1.2A VRT datasheet.pdf
CAP CER 600PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf